تیر برق

شَركت مهيار سپاهان انواع تير برق و پايه عراقی لوله اي يا تير برق عراقی مشبک توليد ميكند،
پایه عراقی لوله ای يا تیر برق عراقی مشبک ( عمود الکهرباء ):
پایه عراقی یا تیربرق عراقی ( عمود الکهرباء ) یکی از سازه های فلزی انتقال برق است که به منظور انتقال برق در کشور عراق و مطابق بر استاندارد وزارت برق عراق تولید می گردد .

تیر برق عراقی ( Iraqi transmission tower) معمولا شامل دو مدل ذيل هستند :

تیر برق لوله ای یا مدور ( Iraqi tubular street pole )

پایه انتقال برق با پایه های لوله ای که تیر برق پرسی یا تیر برق تلسکوپی نیز نامیده می شوند ، یک پایه لوله ای جهت انتقال برق یا مصارف دیگر میباشد. در بالاترین نقطه پایه ( تاج پایه ) یک تکه فولادی به شکل عدد هشت فارسی جوشکاری می شود که توسط یک رابط افقی نیز به هم متصل است . در بالای نقطه خم و در وسط بازوی واسط سوراخی تعبیه شده که نگهدارنده کابل به آن متصل می شود . تعداد 5 عدد سوراخ نیز در تکه بالایی پایه به همین منظور وجود دارد . بسته به ارتفاع محصول بعد از نصب بین 1.5 تا 2.5 متر به زیر خط Ground level رفته یا اصطلاحاً در زمین فرو می رود .

تیر برق مشبک یا شبکه ای ( Iraqi lattice street pole )

پایه انتقال برق با پایه های مشبک همانطور که از نامشان مشخص است اتصالی از دو پایه متصل به هم که ظاهری شبیه به یک مثلث متساوی الاضلاع با قاعده ای بسیار کوچک و اضلاعی بزرگ دارد . جنس بدنه و بازوهای به کار رفته در پایه مشبک از فولاد مطابق با جدول موجود در تصویر و بروشور مربوطه میباشد. این محصول بصورت گالوانیز تولید و عرضه میگردد.

سازه های فلزی گالوانیزه ای که در کشور همسايه عراق به کار گرفته می شود مثل پایه چراغ های روشنایی یا تیرهای انتقال برق گالوانیزه با محصولات مشابه ایرانی تشابهاتی دارند ولی به لحاظ جنس اصولا متفاوت هستند.
یعنی در تولید پایه های ایرانی از فولاد ST37 استفاده می شود در حالی که در تولید پایه عراقی لوله ای یا در تولید تیر برق عراقی مشبک از فولاد ST51 یا ST52 استفاده می شود .
پایه های مدور و مشبک عراقی در ارتفاعات 9 و 11 متری تولید می شوند وبعد از نصب مقداری از پایه درون زمین فرو می رود.

تیر برق های پایه مشبک 14 متری

مانند محصول قبلی بوده اما در طول 14 متری تولید و عرضه میشوند. استحکام بالا و موفقیت در همه تستهای فنی از مشخصات برجسته این محصول می باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

×