• اطلاعات پروژه
  • مشتری وزارت برق عراق
  • تاریخ 1400 - 1401
  • دسته بندی پایه انتقال برق
  • مکان کشور همسایه عراق

نمای کلی پروژه

اصولاً هم پایه های مدور و هم پایه های مشبک عراقی برای انتقال کابل برق و خطوط ۱۱ کیلو ولت استفاده می شوند. در طراحی این پایه انتقال برق سوراخ هایی وجود دارد که در آخرین دوره بخش بالا طراحی و تعبیه می شود و وظیفه آن بستن براکت روشنایی یا همان مقره است.پایه های لوله ای مطابق مواصفات جدید وزارت برق عراق 5 - 4.5 و 3.5  میباشد
شرکت مهیار سپاهان قابلیت تولید انواع پایه های لوله و مشبک با ابعاد سفارشی دیگر را نیز دارد. استفاده از تیرآهن در برخی سفارشات دیده شده است و نکته مهم آن که پایه های برق عراقی معروف به پایه عراقی لوله‌ای یا پایه عراقی مدور باید بدون جوشکاری و با دستگاه پرس تولید شده باشد و استانداردهای وزارت برق عراق تنها استفاده از محصولات پایه برق عراقی مدور یا پایه برق عراقی لوله‌ای بدون جوشکاری را می دهد .
تیر برق عراقی لوله‌ای یا تیر های انتقال برق عراق از لحاظ ساختار شبیه من و پل ها هستند به این صورت که لوله هایی به اندازه های ۴ و ۵ و ۶ به یکدیگر توسط متصل می شوند ضخامت این لوله ها ۴ میلی متر یا ۵ میلی متر یا ۵ میلی متر می باشد ارتفاع هر لوله انتقال برق عراق ۹ متر ۱۱ متر و در برخی موارد ۱۴ متر می باشد و از جنس فولاد می باشند.

در قسمت بالایی این تیر برق بصورت یک پیکان جوش داده میشود که توسط یک پایه افقی استحکام آن تضمین می شود سوراخی در بالای پیکان وجود دارد جهت نگه داشتن کابل استفاده می شود و تعداد ۵ عدد سوراخ نیز در بخش های بالایی به همین منظور دیده می شود. خط نصب تیر برق عراقی لوله ای برای پایه های لوله های عراقی ۹متری به میزان یک و نیم متر و برای پایه های عراقی ۱۱ متری به میزان ۲ متر می باشد.

جدول اطلاعاتی صادرات

حجم صادرات برای تیر برق عراقی لوله ای از سال 2021 / ژانویه تا 2022 / نوامبر در مناطق وسیع عراق به شرح زیر ذکر شده است.

استانبغدادبصرهکربلاهلهاربیلدیاله
تعداد تیر های صادراتی50،00030،00020،00040،00012،00040،000

جهت اطلاع دقیق تر از این محصول به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

مهمترین تفاوت با محصول ایرانی در مورد این پروژه.

در تولید پایه های ایرانی از فولاد ST37 استفاده می شود در حالی که در تولید پایه عراقی لوله ای یا در تولید تیر برق عراقی مشبک از فولاد ST51 یا ST52 استفاده می شود.

پایه انتقال برق

یادداشت کوتاه

شرکت مهیار سپاهان مفتخر است اعلام کند که بیش از 20 سال است که به معروف ترین تامین کننده و صادر کننده تیرهای توزیع فشار متوسط برای وزارت توزیع نیروی برق عراق تبدیل شده است. بدین ترتیب مرکز عراق و تعدادی از استان ها به محصولات مهیار سپاهان مجهز شده اند. این گفته را می توان نتیجه رضایت مشتری ناشی از کیفیت محصولات و تعهدات فراوان گروه فنی مهیار سپاهان دانست.

×