• اطلاعات پروژه
  • مشتری وزارت برق عراق
  • تاریخ 1400 - 1402
  • دسته بندی تیر برق
  • مکان کشور همسایه عراق

نمای کلی پروژه

تولید و صادرات تعداد 400000 عدد تیر برق های عراقی مشبک به شهر بغداد همچنین برای شهر بصره عراق تعداد 300000 عدد تیر برق عراقی مشبک صادرات انجام شده است.
از دیگر مناطقی که از از تیر برق عراقی مشبک تولید شده در شرکت مهیار سپاهان استفاده کرده‌اند شهر معظم کربلا به تعداد 100000 تیر برق عراقی می باشد.
شهر حلّه عراق نیز 200000 عدد تیر برق عراقی مشبک در انواع گوناگون سفارش و تحویل شده است و اقلیم کردستان عراق شهر اربیل مشتری خرید 50000 عدد تیر برق عراقی بوده است ، همچنین بخش دیاله خریدار 100000 عدد از تیر برق های عراقی در طول های مختلف بوده است.

جدول اطلاعاتی صادرات

حجم صادرات برای تیر برق عراقی مشبک از سال 2021 / ژانویه تا 2023 / نوامبر در مناطق وسیع عراق به شرح زیر ذکر شده است.
استانبغدادبصرهکربلاهلهاربیلدیاله
تعداد تیر های صادراتی400،000300،000100،000200،00050،000100،000

جهت اطلاع دقیق تر از این محصول به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

مهمترین تفاوت با محصول ایرانی در مورد این پروژه.

در تولید پایه های ایرانی از فولاد ST37 استفاده می شود در حالی که در تولید پایه عراقی لوله ای یا در تولید تیر برق عراقی مشبک از فولاد ST51 یا ST52 استفاده می شود.

پایه انتقال برق
در کشور عراق به جز بازار هدف قابل توجه در حوزه تیرهای برق می توان به انواع دکل ارتباطی ،دکل های انتقال برق و سایر تجهیزات انتقالی اشاره نمود. اگر بخواهیم تیر برق در کشور عراق را دسته بندی کنیم به شرح ذیل میباشند:
  • یکی از مهمترین دسته ها تیرهای فلزی پرسی می باشدکه در طول ۹ متر ۱۱ متر و ۱۴ متر استفاده می شود .این تیرهای برق لوله ای پایه های مدور و مشبک با پوشش های رنگی یا پوشش های گالوانیزه شده تولید و استفاده می شوند.
  • گروه دیگر از تیر برق عراقی دکلهای تلسکوپی برای انتقال برق و دکل های مشبک و تیرهای برق معروف به به تیر برق عراقی میباشند.
  • در کردستان عراق و همچنین جنوب این کشور تیرهای عراقی از مشخصات معروف به تیپ۴ بهره می برند.
  • گروه دیگر تیر روشنایی ۱۵ متر طول معروف به  پایه ۱۵ متری عراقی می باشد.
  • برج نوری برای تامین روشنایی از  دیگر محصولات  مورد علاقه کشور عراق می باشد در کنار برج های نوری دکل های روشنایی نیز مصرف زیادی در نوسازی و توسعه کشور عراق  دارند.
پایه انتقال برق
پایه انتقال برق
پایه انتقال برق

یادداشت کوتاه

شرکت مهیار سپاهان مفتخر است اعلام کند که بیش از 20 سال است که به معروف ترین تامین کننده و صادر کننده تیرهای توزیع فشار متوسط برای وزارت توزیع نیروی برق عراق تبدیل شده است. بدین ترتیب مرکز عراق و تعدادی از استان ها به محصولات مهیار سپاهان مجهز شده اند. این گفته را می توان نتیجه رضایت مشتری ناشی از کیفیت محصولات و تعهدات فراوان گروه فنی مهیار سپاهان دانست.

×